19-07-2022 eKurier | Kultura
China Moses, Marcin Kydryński, Jimek....

Będzie się działo!

Będzie się działo!
Jimek, artysta, który w dzieciństwie mieszkał w Szczecinie, będzie jedną z gwiazd festiwalu w filharmonii Fot. Marta TESZNER

Szczecińska filharmonia właśnie zdradziła program piątej edycji MUSIC.DESIGN.FORM Festivalu. Będzie się działo! Zaplanowane są choćby koncerty: Chiny Moses i Maxa Coopera, wernisaż fotografii Marcina Kydryńskiego, a także nowy, zaskakującym projekt Jacka Hałasa i… Jimka. To wszystko od 21 do 25 września.

- Już po raz piąty filharmonia w Szczecinie na kilka dni zmieni się w miejsce, gdzie dziać się będzie magia. Najlepsi muzycy z Polski i świata, nieoczekiwane połączenia artystyczne, muzyczne i wizualne doznania, coś dla ciała, umysłu i ducha. Wszystko to dzięki MUSIC.DESIGN.FORM Festival. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji będzie HARMONIA i to ona będzie inspiracją dla wszystkich festiwalowych wydarzeń i wykonawców - zapowiada Rafał Ceglarek, rzecznik prasowy szczecińskiej filharmonii.

Warto przypomnieć, że MUSIC.DESIGN.FORM Festival od pierwszej edycji - w 2018 roku - wymykał się definicjom i konwencjonalnemu postrzeganiu festiwali i filharmonii jako instytucji. W "lodowym pałacu" w Szczecinie zacierano zatem granice pomiędzy dziedzinami sztuki, łączono gatunki, zderzano stylistyki, by tworzyć wydarzenia nowatorskie, wymykające się tradycyjnym kategoriom. Forma od zawsze była dla organizatorów wspólnym mianownikiem, który harmonijnie spajał wszystkie elementy festiwalu: muzykę, design, architekturę, nowoczesne technologie, czy nawet styl życia, podejście i postrzeganie otaczającego nas świata.

(MON)

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 19-07-2022