22-07-2022 eKurier | Sport
LEKKOATLETYKA Co ma wspólnego Marcin Gortat z mistrzostwami świata w Eugene?

Czekamy na skoki Piotra Liska

Piotr Lisek przed startem nie lubi wypowiadać się o swoich szansach, ale kibice wierzą w sympatycznego zawodnika. Fot. Ryszard PAKIESER

Od ubiegłego piątku trwa rywalizacja w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene w Stanach Zjednoczonych, a Polacy wystartowali iście ekspresowo, od zdobycia na samym wstępie trzech medali!

Aktualny mistrz świata Paweł Fajdek sięgnął po tytuł w rzucie młotem po raz piąty z rzędu! W tej samej konkurencji srebrny medal wywalczył Wojciech Nowicki. Ogromnie miłą niespodziankę sprawiła nam Katarzyna Zdziebło, zostając wicemistrzynią globu w chodzie na 20 kilometrów. Może kolejny medal wywalczy szczecinianin?

Spośród zawodników zachodniopomorskich mistrzowskie zmagania zakończył już Michał Rozmys z Barnima Goleniów, który w finale biegu na 1500 metrów zajął 10. miejsce.

W nocy ze środy na czwartek już po eliminacjach mistrzowską przygodę zakończył Patryk Dobek (MKL Szczecin), który w ostatnim z biegów kwalifikacyjnych na 800 metrów zajął 6. miejsce z czasem 1:46,80. Trzech pierwszych biegaczy z każdego z sześciu wyścigów eliminacyjnych przechodziło do półfinałów oraz sześciu kolejnych z najlepszymi czasami. Szczecinianin był