25-07-2022 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Dwa oblicza Ligi Konferencji Europy

Luka Zahovič dał Pogoni nadzieję!

Szczecinianie długo nie mogli pokonać duńskiego bramkarza. Fot. Ryszard PAKIESER

W pierwszym spotkaniu II rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji Europy Pogoń Szczecin w obecności 8753 kibiców zremisowała na swoim boisku z duńskim Brøndbyernes IF, a mecz miał dwa całkiem różne oblicza. Do przerwy portowcy grali słabo, atakując bez polotu, wolno i schematycznie, a w obronie popełniając sporo prostych błędów. Po zmianie stron zmienił się też obraz boiskowych wydarzeń, a Pogoń zaatakowała frontalnie, praktycznie zamykając Duńczyków na własnej połowie. Tak grających szczecinian chcielibyśmy oglądać jak najczęściej. Wyrównanie padło jednak dopiero w końcówce, a nadzieję awansu do III rundy dał naszej drużynie Luka Zahovič.

Przypomnijmy, że mecz Pogoń Szczecin 1-1 Brøndbyernes IF zakończył się remisem 1:1 (0:1); 0:1 Blás Riveros (28), 1:1