29-07-2022 eKurier | Sport
PIŁKA RĘCZNA Sandra z terminarzem PGNiG Superligi

Start z beniaminkiem i mistrzem

Start z beniaminkiem i mistrzem
Skrzydłowy z poprzedniego sezonu Wojciech Jedziniak został trenerem szczecinian, zastępując Rafała Białego. Fot. Ryszard PAKIESER

Superliga sp. z o.o. ogłosiła terminarz meczów PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych na nadchodzący sezon, a Sandra SPA Pogoń Szczecin rozpocznie zmagania od wyjazdowego meczu 3 lub 4 września z beniaminkiem ARGED KPR Ostrovią Ostrów Wielkopolski, a 11 lub 12 września w Szczecinie podejmie mistrza Polski Łomżę Industrię Kielce.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie szczecinianie zakończyli rozgrywki na przedostatnim, barażowym miejscu, ale utrzymali się automatycznie, bo z rywalizacji zrezygnował wicemistrz Ligi Centralnej - KPR Legionowo. Na finiszu sezonu najbardziej doświadczeni zawodnicy, Paweł Krupa, Arkadiusz Bosy i Łukasz Gierak, wzięli na swe barki odpowiedzialność za losy Sandra i uratowali jej ligowy byt. W nowym sezonie w drużynie zabraknie już nie tylko Bosego i Gieraka, ale też Mateusza Zaremby, Adama Wąsowskiego, Wojciecha Jedziniaka i trenera Rafała Białego. Tego ostatniego zastąpił… Wojciech Jedziniak, któremu pomagał będzie tradycyjnie Sławomir Fogtman.

- Wzmocnienia składu rozpoczęliśmy już w marcu, więc nie musimy dokonywać

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-07-2022