01-08-2022 eKurier | Szczecin/Region
Niskie bezrobocie w regionie

Uchodźcy chętni do pracy, ale w dużych miastach

Uchodźcy chętni do pracy, ale w dużych miastach
Zachodniopomorscy przedsiębiorcy bez problemu przyjęli większość gotowych do pracy uchodźców wojennych, bo zmagają się z brakiem pracowników. Fot. Elżbieta KUBOWSKA (arch.)

Mieli odbierać etaty Polakom, zaniżać stawki za pracę, ale nic takiego się nie stało. Ukraińcy dobrze radzą sobie na rynku pracy - już 15 tysięcy osób, które przybyły na Pomorze Zachodnie po 24 lutego 2022 roku, czyli po agresji Rosji na Ukrainę, znalazło zatrudnienie w naszym regionie. Zachodniopomorscy przedsiębiorcy bez problemu przyjęli większość gotowych do pracy uchodźców wojennych, bo zmagają się z brakiem pracowników. Warto dodać, że w czerwcu bezrobocie w regionie wyniosło 6,4 procent, a z rejestrów powiatowych urzędów pracy ubyło ponad 1,9 tys. zarejestrowanych.

Czerwiec okazał się wyjątkowym miesiącem na zachodniopomorskim rynku pracy - na koniec miesiąca w naszym województwie zarejestrowanych było łącznie 39 650 bezrobotnych, najmniej od czasu powstania województwa, czyli od 1999 roku - wyliczył Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie. To zatem pierwszy miesiąc, w którym

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 01-08-2022