12-08-2022 eKurier | Szczecin/Region
Weekend w regionie

Co się dzieje?

Co się dzieje?
Z W Dziwnowie rozpoczął się w czwartek jubileuszowy XX Festiwal Gwiazd Sportu. Trzeba tam być! Fot. Mirosław KWIATKOWSKI

Na dziwnowskiej plaży i estradzie - XX Festiwal Gwiazd Sportu

Dziwnów. W czwartek na plaży w Dziwnowie (zejście od ul. Reymonta) rozpoczął się jubileuszowy XX Festiwal Gwiazd Sportu, którego kulminacyjnym punktem będzie sobotnie odsłonięcie replik medali zdobytych przez sportowców: Maję Włoszczowską (kolarstwo górskie), Monikę Michalik (zapasy), Dariusza Goździaka (pięcioboista), Marcina Lewandowskiego (lekkoatleta), Szymona Woźniaka (żużlowiec) i Dawida Kubackiego (skoki narciarskie). Uroczystość zacznie się o g. 19 przed halą sportową przy ul. Reymonta.

Dziś (piątek) o godz. 10.30 rozpocznie się na plaży „Przedszkoliada", czyli gry i zabawy dla najmłodszych. O godz. 11 pojawią się na plaży żużlowcy Stali Gorzów. Po nich spotkanie z gwiazdami imprezy, czyli Mają Włoszczowską, Dariuszem Goździakiem i Zbigniewem Bródką. O godz. 11.45 będzie można pojeździć cyklometrami na dystansie 3 km. Będzie także pokaz szermierki w wykonaniu Mariana Sypniewskiego i Dariusza Goździaka. Rozegrany zostanie też mecz piłki nożnej i prezentacja sprzętu żeglarskiego, którego dokona Agnieszka Skrzypulec i Marcin Rudawski.

Strefa koncertowa zaprasza od godz. 18.30. Pomiędzy występami Natalii Zastępy odbędą się wybory Miss Festiwalu, a na koniec o godz. 21.30 wystąpi „Kobranocka".

W sobotę ostatni dzień festiwalu. Od godz. 10.30 - prezentacja

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 12-08-2022Image
Ubiegłoroczny zwycięzca (z piłką) w towarzystwie burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego (z lewej) i Edwarda Krychowiaka (z prawej) ojca Grzegorza.