12-08-2022 eKurier | Szczecin/Region
W parku, na deptaku, w ali kwiatowej...

Szczecin rozbłyśnie kolorami

Teatr Letni, Park Żeromskiego, deptak Bogusława to główne sceny szczecińskich iluminacji, które po raz czwarty rozświetlą miasto w najbliższą niedzielę, 14 sierpnia. Stolica Zachodniopomorskiego rozbłyśnie oczywiście po zmroku, a wyjątkowe aranżacje to nie tylko światło, ale również muzyka oraz strefy wypoczynkowe i gastronomiczne.

W niedzielny wieczór w Parku Żeromskiego zostaną przygotowane specjalne strefy światła i muzyki oraz strefa gastronomiczna. Za sprawą palety barw aleje parku nabiorą nowego wyglądu. Jednak iluminacje nie ograniczą się tylko do podświetlenia parkowych alejek, bo można będzie podziwiać bajkową polanę, płaczące drzewo, kolorowy zagajnik, plac zabaw i wodny świat, a po nocnym ekscytującym spacerze usiąść na leżakach, wypić lemoniadę, czy piwo z regionalnych browarów oraz zjeść to, co przygotowali kucharze z food trucków.

Iluminacje nie ograniczą się do parku, bowiem w tym roku Szczecin zaprosił do współpracy lokalnych artystów, także tych, których specjalizacją są pokazy świetlne i to oni w konkursie wskazali inne niż park lokalizacje.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 12-08-2022