12-08-2022 eKurier | Szczecin/Region
Problem dopiero nadpływa

Wojewoda zaleca: z Odrą ostrożnie

Wojewoda zaleca: z Odrą ostrożnie
Na razie śnięte ryby wyławiane są na dolnośląskim, opolskim i lubuskim odcinku Odry. Fot. PZW

Choć niepokojące wieści o zatruciu Odry krążą od kilku dni, w Zachodniopomorskiem zagrożenia jeszcze oficjalnie nie ma. Jeśli jednak do niego dojdzie, to właśnie w naszym regionie szkody mogą być największe. Śnięte ryby wyławiane są tonami na dolnośląskim, opolskim i lubuskim odcinku rzeki. U nas do czwartkowego południa pojawiło się kilkadziesiąt sztuk. Wojewoda zachodniopomorski zaleca, by powstrzymać się od kąpieli i wędkowania w Odrze.

- Oczekuję na pilną reakcję i rzetelne informowanie mieszkańców województwa o podjętych działaniach w celu ustalenia przyczyn katastrofy, ale przede wszystkim uniknięcia dalszych skażeń - apeluje Olgierd Geblewicz w piśmie do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Apel podobnej treści został skierowany również do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska.

W czwartkowy poranek wojewoda zapewnił, że polecił Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska, Zachodniopomorskiemu Państwowemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Sanitarnemu, Zachodniopomorskiemu Wojewódzkiemu Lekarzowi Weterynarii we współpracy z

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 12-08-2022