16-08-2022 eKurier | Szczecin/Region
PATRONAT KURIERA XX Festiwal Gwiazd Sportu

Sześć nowych medali w Alei Gwiazd

Sześć nowych medali w Alei Gwiazd
Uczestnicy XX Festiwalu Gwiazd Sportu w Dziwnowie. W dolnym rzędzie sportowcy, którzy odsłaniali repliki swoich medali.

W Dziwnowie zakończył się XX Festiwal Gwiazd Sportu, którego kulminacyjnym momentem było odsłonięcie kolejnych sześciu replik medali, jakie zdobyli polscy sportowcy na imprezach rangi mistrzowskiej. Przez 20 lat pojawiły się tu 132 medale. To jedyne takie miejsce w Polsce.

W tym roku repliki swoich medali odsłonili: Maja Włoszczowska - polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, Monika Michalik - zapaśniczka, brązowa medalistka olimpijska z 2016 r. w Rio de Janeiro, Szymon Woźniak -

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 16-08-2022Image
Po raz pierwszy na festiwalu pojawił się minister sportu Kamil Bortniczuk (z mikrofonem). Od prawej: Adam Krzesiński – sekretarz generalny PKOl, Jerzy Janawa, Jacek Klimecki, Grzegorz Jóźwiak i Stanisław Kopeć (szef Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej).
Image
Przez trzy dni w Dziwnowie odbywał się XX Festiwal Gwiazd Sportu, którego podsumowaniem było sobotnie odsłonięcie replik medali zdobytych na olimpiadach i zawodach mistrzowskich rangi światowej przez sześciu sportowców: (od lewej) Monikę Michalik, Marcina Lewandowskiego, Dawida Kubackiego, Maję Włoszczowską, Szymona Woźniaka i Dariusza Goździaka.