19-08-2022 eKurier | Kurier Plus
Prawdziwe żeglarskie święto

XX Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki za nami!

XX Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki za nami!
Fot. Jarosław GASZYŃSKI

Jubileuszowe XX Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki przerodziły się w prawdziwe święto żeglarskie. Pierwszych żeglarzy organizatorzy powitali 9 sierpnia w Marinie „Jurka Poręby" w Świnoujściu, bo tak już powszechnie żeglarze mówią o tym miejscu.

Zaplanowane zostały starty w wielu kategoriach. Odzew załóg był tak duży, że przyjmowanie jachtów zostało podzielone na kilka etapów. Jak mówi Komandor regat kpt. Paweł Hapanowicz: jeśli się przygotowuje święto żeglarskie, można się było tego spodziewać. Pojawiło się bardzo dużo pytań o pakiety startowe dla żeglarzy i kto je przygotowywał - tę kwestię koordynował Dział Marketingu Sponsora Tytularnego Unity Line, z małą pomocą pracowników HP Reklama.

Zapowiedzianych było 68 załóg, z czego do startu bezpiecznie dotarły aż 62 jachty i brały udział w kolejnych dniach i biegach. Regaty Unity Line opanowały Świnoujście do soboty 13 sierpnia. Dzień przed wypłynięciem jachtów do Dziwnowa, w piątek 12 sierpnia, odbyła się piesza barwna parada załóg startujących w jubileuszowym wydarzeniu. Przemarsz od Mariny „Jurka Poręby" w kierunku placu Wolności w centrum miasta uświetnili dudziarze z Częstochowa Pipes & Drums. To była doskonała okazja do poznania wszystkich załóg i towarzyszenia im aż do sceny, na której pojawił się wiceprezydent Świnoujścia Paweł Sujka wraz z dyrektorem Unity Line Jarosławem Kotarskim. Tutaj też odbyło się oficjalne rozpoczęcie regat oraz powołanie kolejnych członków Kapituły Honorowej Regat Unity Line. W tym roku do

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 19-08-2022Image
Fot. Sebastian LER