19-08-2022 eKurier | Szczecin/Region
Atrakcje dla każdego

Weekend pod żaglami

Weekend pod żaglami
Fot. Regaty Unity Line/Facebook

Morska atmosfera zapanuje w ten weekend na wielu szczecińskich ulicach, placach i oczywiście nabrzeżach. To możliwość zwiedzania jednostek, muzyka szantowa, festiwal orkiestr dętych, gwiazdy na muzycznej scenie i wiele innych atrakcji.

Żagle 2022 to druga edycja imprezy. Ubiegłoroczną zorganizowano jako rekompensatę za odwołany z powodu pandemii Finał The Tall Ships Races. Wydarzenie na obu brzegach Odry przyciągnęło tłumy i pokazało, że zorganizowanie pełnej atrakcji imprezy na olbrzymim obszarze jest możliwe.

Jedną ze stref będzie Jarmark pod Żaglami. Odwiedzający znajdą tam m.in. pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby, rzadko spotykane w centrach handlowych. Dla miłośników zdrowego i ekologicznego trybu życia nie zabraknie również produktów naturalnych i wytwarzanych tradycyjnie. Jarmark pod Żaglami to również wyjątkowa Aleja Artystów, która od lat gromadzi twórców chcących zaprezentować swoje prace i talenty, tworzących wyjątkowe wyroby rękodzielnicze. Powstanie też strefa Visit Szczecin, w której będzie można otrzymać informacje o mieście, powstanie tam także sklepik z miejskimi pamiątkami.

Tradycyjnie już, jak podczas każdej

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 19-08-2022