20-09-2022 eKurier | Szczecin/Region
Nie wszędzie można zaoszczędzić

Bolesne podwyżki

Bolesne podwyżki
W ramach oszczędności miasto na początek wyłączyło ładowarki dla samochodów elektrycznych. kierowcom pozostało własne źródło zasilania lub ładowarki komercyjne.

Rosnące ceny energii odbiją się niewątpliwie na wszystkich domowych budżetach. Ale zapowiadane od przyszłego roku podwyżki to także kłopot dla firm i samorządów. W całym kraju zapowiadane są cięcia w miejskiej komunikacji, rezygnacja z imprez kulturalnych czy wygaszanie ulicznego oświetlenia. W Szczecinie tak drastycznych decyzji jeszcze nie podjęto, ale niczego nie można wykluczyć. Prognozy są bowiem niepokojące.

Dla wielu miast problemem może być obsługa linii tramwajowych czy trolejbusowych, ale także eksploatacja elektrycznych autobusów. Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych zmusza samorządy do wprowadzania coraz większej liczby autobusów gazowych, elektrycznych i wodorowych, których eksploatacja - wobec obecnych podwyżek - staje się nieopłacalna. Prezes MZK Kutno w jednym z wywiadów stwierdził wręcz, że z początkiem stycznia każdy zarządzający firmą, która eksploatuje autobusy elektryczne, powinien postawić autobusy pod płotem.

-

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 20-09-2022