23-09-2022 eKurier | Szczecin/Region
Czy wójt pociągnie za sobą radnych?

300 tys. zł do kieszeni

300 tys. zł do kieszeni
W Dźwirzynie na działce należącej do Hasco-Lek prowadzone są odwierty pod ciepłownię geotermalną. Fot. Artur BAKAJ

O przyjęcie olbrzymiej łapówki oskarżony jest wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek. Jak informuje CBA, zatrzymany został w jednej z podwrocławskich miejscowości na gorącym uczynku, a konkretnie „tuż po wręczeniu i przyjęciu łapówki". Informacja o korupcji wywołała duże wzburzenie w gminie Kołobrzeg. Mieszkańcy spekulują na temat tych rajców, którzy opowiedzieli się za wprowadzeniem zmian umożliwiających zrobienie wielkiego interesu przez wrocławską spółkę. W Radzie Gminy zaś po aresztowaniu wójta zapanowała trwoga.

Przez 20 lat wójtem Kołobrzegu był Tadeusz Kowalski. Miał szansę wygrać kolejne wybory, ale postanowił przejść na zasłużoną emeryturę. Zanim odszedł, dał się poznać jako dobry, a na dodatek prawy gospodarz. Do dziś z nostalgią wspominają go zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy. W 2018 roku demokracja wskazała jego następcę. Został nim Włodzimierz Popiołek, dawny właściciel firmy Nord Serwis, która zlokalizowana była przy ul. Leśnej w Grzybowie. I choć z wyboru nowego wójta nie wszyscy się cieszyli, nawet jego wrogowie nie spodziewali się, że zostanie on zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. To jednak stało się faktem na początku ubiegłego tygodnia.

Włodzimierz Popiołek, który za pośrednictwem swojego pełnomocnika zgadza się na publikację imienia i nazwiska, usłyszał już zarzut

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 23-09-2022