24-11-2022 eKurier | Szczecin/Region
Na celowniku Krzysztofa Rutkowskiego

Pieniądze wpłacili, domu nadal nie mają

Pieniądze wpłacili, domu nadal nie mają
Renata Honbrechts, poszkodowana przez nieuczciwą spółkę, która pieniądze od niej zainkasowała, ale domu dotąd nie wybudowała. Sprawą zajął się Krzysztof Rutkowski. Fot. Dariusz GORAJSKI

Nieuczciwy przedsiębiorca budowlany oferuje usługi deweloperskie i budowę domów na terenie województwa zachodniopomorskiego. Zawiera z klientami umowy, inkasuje od nich zapłatę, rozpoczyna inwestycję i jej nie kończy. A na finał znika jak kamfora.

Dla tych, którzy powierzyli mu swoje pieniądze, bywa, że oszczędności życia, staje się nieuchwytny, a oni pozostają bez domu, który wcześniej zobowiązał się im wybudować. Firmę postanowił wziąć na cel Krzysztof Rutkowski po zgłoszeniu się do jego biura przez jedną z poszkodowanych. I apeluje do innych, by zgłaszali się do niego w podobnych sprawach.

- Do takich jak ta sytuacji zaczyna dochodzić coraz częściej. Zdarzają się one nie tylko na terenie województwa zachodniopomorskiego, ale na terenie całej Polski. Wyłudzenia, oszustwa i usługi, które są związane z branżą budowlaną, to przykłady, w których jak w soczewce można prześledzić cały ten proceder. Ofiarami padają inwestorzy, którymi są osoby prywatne, szukają firm na rynku jako wykonawców i okazują się to później partnerzy niesolidni, nierzetelni, a co gorsza w dodatku nieuczciwi, oszuści - mówił Krzysztof Rutkowski na briefingu przed siedzibą komisariatu Szczecin-Nad Odrą.

Półtora roku temu Renata Honbrechts i jej mąż zlecili budowę swojego domu spółce z siedzibą w Kobylance. Zawarli z nią umowę.

- Był to mój znajomy, który w momencie, kiedy zaczęła się pandemia koronawirusa, a ceny szybko rosły, nakłonił nas, tj. mnie i mojego męża, żebyśmy zapłacili mu całą kwotę za wybudowanie domu. Zapewniał, że w sytuacji, kiedy ma halę, jest w stanie zgromadzić

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 24-11-2022