24-11-2022 eKurier | Sport
68. Plebiscyt Sportowy „Kuriera Szczecińskiego”

W cieniu mistrzostw...

Nasz plebiscyt rozkręca się podobnie jak piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze, a po pierwszych kuponach, tak jak po pierwszych meczach, trudno jeszcze prognozować o końcowych rezultatach. Zamieszczamy już piąty kupon do głosowania w 68. Plebiscycie Sportowym „Kuriera Szczecińskiego" na 10 najlepszych sportowców i 3 trenerów województwa zachodniopomorskiego, które zakończy się w niedzielę 11 grudnia o północy.

W gronie pretendentów jest 25 zawodników, ale są tylko 24 pozycje do głosowania, a to dlatego, że małżeństwo motorowodniaków startuje w naszej zabawie wspólnie pod jednym numerem. W szranki rywalizacji staje też 13 trenerów. Listę kandydatów, którą podaliśmy alfabetycznie, zatwierdziła kapituła złożona z przedstawicieli naszej redakcji oraz środowiska sportowego miasta i województwa.

Regulamin

Aby znaleźć się na liście kandydatów w sportach indywidualnych, zawodnik lub zawodniczka musieli zdobyć medal w wyczynowej rywalizacji seniorów podczas: igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, Europy lub Polski, albo w Pucharze Świata. W sportach drużynowych (jest preferencja, bo gry zespołowe są najpopularniejsze wśród kibiców) plebiscytową przepustką było powołanie do reprezentacji kraju lub znacząca pozycja w drużynie najwyższej klasy rozgrywkowej. Trenerzy mogli znaleźć się na liście, jeśli ich podopieczni spełnili wyżej wymienione kryteria.

Osiągnięcia kandydatów

Przedstawimy teraz w telegraficznym skrócie osiągnięcia naszych bohaterów. Zbigniew Baranowski to wicemistrz Europy i mistrz Polski. Jovana

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 24-11-2022