25-11-2022 eKurier | Sport
68. Plebiscyt Sportowy „Kuriera Szczecińskiego”

Siatkówka i sprint

Zamieszczamy już szósty kupon do głosowania w 68. Plebiscycie Sportowym „Kuriera Szczecińskiego" na 10 najlepszych sportowców i 3 trenerów województwa zachodniopomorskiego, które zakończy się w niedzielę 11 grudnia o północy. Uchylimy rąbka tajemnicy, że po zliczeniu pierwszych głosów naszych Czytelników w czołówce są przedstawiciele zespołu siatkarskich mistrzyń Polski z Grupy Azoty Chemik Police, atakująca Jovana Brakočević-Canzian i jej trener Marek Mierzwiński, ale bardzo dobre notowania ma też sprinter Przemysław Słowikowski, brązowy medalista ME z MKL-u Szczecin.

W gronie pretendentów jest 25 zawodników, ale są tylko 24 pozycje do głosowania, a to dlatego, że małżeństwo motorowodniaków startuje w naszej zabawie wspólnie pod jednym numerem. W szranki rywalizacji staje też 13 trenerów. Listę kandydatów, którą podaliśmy alfabetycznie, zatwierdziła kapituła złożona z przedstawicieli naszej redakcji oraz środowiska sportowego miasta i województwa.

Regulamin

Aby znaleźć się na liście kandydatów w sportach indywidualnych, zawodnik lub zawodniczka musieli zdobyć medal w wyczynowej rywalizacji seniorów podczas: igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, Europy lub Polski, albo w Pucharze Świata. W sportach drużynowych (jest preferencja, bo gry zespołowe są najpopularniejsze wśród kibiców) plebiscytową przepustką było powołanie do reprezentacji kraju lub znacząca pozycja w drużynie najwyższej klasy rozgrywkowej. Trenerzy mogli znaleźć się na liście, jeśli ich podopieczni spełnili wyżej wymienione kryteria.

Osiągnięcia kandydatów

Przedstawimy teraz w

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-11-2022