25-11-2022 eKurier | Kultura
Plebiscyt teatralny – ostatnie dni głosowania

Wybieramy spektakl i artystę sezonu

Wybieramy spektakl i artystę sezonu
„Akompaniator” Fot. Karolina NOWACZYK

Elżbieta KUBERA

Przed nami ostatnie dni głosowania w plebiscycie Bursztynowy Pierścień. Zachęcamy publiczność do oddawania głosów na ulubione spektakle i aktorów szczecińskich teatrów. Można to zrobić jedynie do najbliższego poniedziałku, 28 listopada.

Tydzień temu zaprezentowaliśmy artystów wybranych do finału za najlepsze kreacje aktorskie sezonu 2021/2022. Dziś opisujemy finałowe spektakle. Obie listy są wynikiem głosowania naszych Czytelników. Głosowanie trwa nadal. Teraz widzowie - za pomocą kuponów i SMS-ów - wybierają ostatecznych zwycięzców. Przedstawienia finałowe prezentujemy w kolejności alfabetycznej.

„Akompaniator" (reż. Zurab Pirveli)

Monodram w wykonaniu Olka Różanka prezentowany jest na scenie Willi Lentza. Spektakl ukazuje dążenia człowieka, który za wszelką cenę i rozmaitymi środkami stara się zyskać popularność. Zaczyna się tak: zamiast koncertu wielkiego gwiazdora na scenie pojawia się akompaniator… Sztuka obnaża współczesne zachowania społeczne oparte na pogoni za sensacją.

„Anna K." (reż. Tatiana Malinowska-Tyszkiewicz)

Spektakl przygotowany przez Teatr Nie Ma wystawiany jest na scenie przy ul. Szwoleżerów 18A. Tytułowa Anna K. mówi: „Ja jestem zawsze ta sama, ale we mnie jest druga i ja lękam się jej. Ona pokochała tamtego i ja chciałam cię znienawidzić, ale nie mogłam zapomnieć o tamtej, która była najpierw. Tamta to nie ja".

„Chwila nieuwagi" (reż. i oprac. muz. Tomasz Obara)

Pełna zwrotów akcji farsa grana w Teatrze Polskim. Jej bohaterem jest neurotyczny i nudny księgowy, całkowicie oddany swojej pracy, uporządkowany i bez życia towarzyskiego. Wystarczy jednak tytułowa chwila nieuwagi, aby jego poukładane życie wywróciło się do góry nogami. Bohater wplątuje się w

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-11-2022Image
„Chwila nieuwagi” Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
„Dzikie łabędzie” Fot. Ryszard PAKIESER
Image
„Edukacja seksualna” Fot. Piotr NYKOWSKI
Image
„My Fair Lady” Fot. Ryszard PAKIESER
Image
„My i krasnoludki” Fot. Teatr Lalek „Pleciuga”
Image
„Odlot" Fot. Piotr NYKOWSKI
Image
„Raz gdy chciałem być..." Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
„Wiarołomna” Fot. Piotr NYKOWSKI
Image
Kto w tym roku otrzyma wyjątkową statuetkę? Fot. Ryszard PAKIESER