25-11-2022 eKurier | Szczecin/Region
Konferencja Design w Operze na Zamku

Pochwała przedsiębiorczości, sztuki i wewnętrznego dziecka

Pochwała przedsiębiorczości, sztuki i wewnętrznego dziecka
Znana projektantka Katarzyna Konieczko (z lewej) została mentorką dla właścicielek szczecińskiej firmy Wasted Couture. Fot. Dariusz GORAJSKI

W Operze na Zamku w Szczecinie zachodniopomorscy przedsiębiorcy spotkali się z wybitnymi projektantami i architektami podczas Konferencji Design. Wydarzenie, na które wpłynęło ponad 700 zgłoszeń, zorganizował marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

- To wszystko, co usłyszymy, jest bodźcem, aby odważyć się brać swoje życie w swoje ręce i zrobić ten pierwszy krok we własną dobrą stronę - mówił popularny prezenter Oliwer Janiak podczas inauguracji wydarzenia. - Nie jesteśmy na Pomorzu Zachodnim przypadkowo. Tu włodarze doskonale wiedzą, jak kreować rzeczywistość.

O. Geblewicz stwierdził, że w naszym regionie zachodzi olbrzymia zmiana - jeszcze kilkanaście lat temu kojarzył się z wysokim bezrobociem, z PGR-ami, ze złą sytuacją gospodarczą. Według marszałka teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Pomorze Zachodnie jest doceniane na przykład jako lider w branży odnawialnych źródeł energii.

- Zaczynamy być jednym z liderów OZE w całej Unii Europejskiej - dodawał O. Geblewicz. - Fantastycznie rozwija

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-11-2022