30-12-2022 eKurier | Kurier Plus
Prognoza na rok 2023

Wodnikowe moce

Wodnikowe moce
Fot. Wikipedia

Małgorzata WADŻET GARDASIEWICZ

Najbliższy rok według systemu chaldejskiego znajdzie się pod panowaniem Marsa. Rozpoczęcie nastąpi w pierwszy dzień wiosny 20 marca 2023 r.. To mocny władca, pełen energii i mocy. Na pewno wiele będzie się działo, gdyż Mars jest przeciwieństwem stagnacji i niemocy. Odpowiada za wojny, agresję, działanie, podejmowanie inicjatywy. Związany jest z początkiem, wszelkimi wyzwaniami. Nie można liczyć na taryfę ulgową. Mars to także zmiana, ale zawsze jest nadzieja, że kierunek będzie korzystny zarówno dla nas indywidualnie, jak i dla globalnego rozwoju. Sprawdźmy zatem, co się będzie działo.

Świat zmieni się całkowicie

W tym roku zanotujemy aż trzy ingresy planetarne, z czego najbardziej znaczące i epokowe będzie wejście Plutona do Wodnika. Od 23 marca do 11 czerwca Pluton znajdzie się tam na chwilę, po czym wróci do znaku Koziorożca. Wejdzie tam z powrotem 21 stycznia 2024 roku. Pluton długo przebywa w jednym znaku, będzie tu stacjonował do 9 marca 2043.

Horoskop wejścia Plutona do Wodnika ukazuje najważniejsze trendy, jakie będą obowiązywały przez następne 20 lat. Pluton znajduje się w sekstylu ze Słońcem i trygonem z Ceres, co zapowiada mocny transformujący proces. Łatwo jednak nie będzie, gdyż pojawia się kilka trudnych kwadratur, Pluton z Księżycem, Słońce z Marsem i Mars z Neptunem. Zmiana nadchodzi nieuchronnie, ale przed nią jeszcze sporo blokad do pokonania.

Łatwiej będzie w 2026 roku, gdyż wtedy Pluton rozpocznie serię trygonów z Uranem, który będzie znajdował się już wtedy w znaku Bliźniąt, to będzie prawdziwy czas odnowy i pozytywnej zmiany. Na razie jednak musimy wrócić do teraźniejszości.

Warto prześledzić, co takiego zadziało się na świecie przy poprzednich przejściach Plutona przez znak Wodnika. Jako że Pluton porusza się bardzo wolno, ostatnie przejście odbyło się w latach 1778-1798. Najważniejsze wydarzenia tamtego czasu to wiele odkryć, uchwalenie konstytucji Stanów Zjednoczonych Ameryki i rewolucja francuska. Rozpoczęła się ona marszem ludu 14 lipca 1789, najpierw zaatakowano bastylię, a potem rządzących. Hasłem, które im przyświecało to „Liberte, Egalite, Fraternite". Czy można sobie wyobrazić coś bardziej trafnego na opisanie natury Wodnika? Czy hasła te staną się również przewodnimi w nadchodzącym roku? Na pewno je kiedyś usłyszymy, choć na prawdziwą wolność i równość musimy jeszcze zaczekać.

W 1781 r. odkryto, a raczej ponownie przywrócono do świadomości ludzi, planetę Uran. To ciekawe, że wydarzyło się to właśnie, gdy Pluton przebywał w Wodniku. Władcą Wodnika jest Uran, który objawił się w

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 30-12-2022