30-12-2022 eKurier | Szczecin/Region
Portowa flota statków pożarniczych się powiększyła

„Strażak-28” już w służbie

„Strażak-28” już w służbie
„Strażak-28” jest trzecią jednostką pożarniczą w zespole portów Szczecin-Świnoujście. Fot. Dariusz GORAJSKI

W zespole portów Szczecin-Świnoujście wydarzeniem grudnia było niewątpliwie podniesienie bandery oraz chrzest statku pożarniczego „Strażak-28". Uroczystość odbyła się 6 bm. w szczecińskim porcie, a wzięli w niej udział zaproszeni goście, w tym wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski, posłowie Leszek Dobrzyński i Artur Szałabawka, wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, przedstawiciele portu i stoczni.

- To jest bardzo dobry dzień nie tylko dla gospodarki morskiej, ale też przede wszystkim dla zespołu portów Szczecin-Świnoujście - powiedział Grzegorz Witkowski, który podkreślił, że dzięki nowej jednostce bezpieczeństwo żeglugi na Pomorzu Zachodnim, w zespole portów Szczecin-Świnoujście będzie zdecydowanie poprawione. - Wyposażamy Zarząd Morskich Portów w najlepszy, jaki może mieć, sprzęt. Pomorze Zachodnie zasługuje na to, żeby żegluga po pogłębieniu toru podejściowego do Szczecina do 12,5 m i zawijaniu jak największych jednostek do Szczecina była bezpieczna.

Również wojewoda podkreślał rolę bezpieczeństwa.

- Wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, że musimy być przygotowani na różnego rodzaju niebezpieczne zdarzenia - mówił Zbigniew Bogucki. - Oczywiście w każdym wypadku najważniejsi są ludzie, nikt nie zastąpi człowieka, doświadczonego strażaka, który ma odpowiednie przeszkolenie, poczuwa się do odpowiedzialności, ma to poczucie służby, bo to ludzie są w centrum wszystkich działań. Ale żeby człowiek mógł działać lepiej i sprawniej, potrzebna jest pomoc w postaci nowoczesnego sprzętu. Ja się niezwykle cieszę, że ta

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 30-12-2022Image
– Nadaję ci imię „Strażak-28” – powiedziała matka chrzestna Wiesława Drzazga. Fot. Dariusz GORAJSKI