29-12-2022 eKurier | Szczecin/Region
Przesunięcia na podwyżki i dotacje

Na ratunek budżetowi Polic

Na ratunek budżetowi Polic
Przyszły rok gmina Police rozpocznie bez uchwalonego budżetu. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ

Gmina Police w 2023 rok wejdzie bez uchwalonego budżetu. Na grudniowej sesji przedłożony przez burmistrza Polic projekt tego dokumentu odrzucili radni opozycyjni. To oznacza komplikacje. Trwają próby ratowania sytuacji. Nadzieja w sesji nadzwyczajnej.

Z taką sytuacją burmistrz Władysław Diakun mierzy się po raz pierwszy w swojej ponad 20-letniej pracy na tym stanowisku (jest burmistrzem od 1998 roku).

- W czasie tej mojej służby zdarzały się pewne trudności, ale takiej sytuacji nie było - przyznaje. - To (nieuchwalenie budżetu - red.) stwarza pewne komplikacje dla dalszej działalności finansowej w roku 2023, bo niektóre instytucje nie będą mogły być dofinansowane z naszego budżetu.

W tej kadencji, po opuszczeniu przez kilku radnych Wspólnoty Samorządowej „Gryf XXI", burmistrz Polic stracił większość w Radzie Miejskiej. Efekty widać w ważnych głosowaniach.

Burmistrz próbuje jeszcze ratować budżet, wprowadzając do niego pewne

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-12-2022Image
O planach dla ratowania budżetu gminy mówili w środę na konferencji prasowej (od lewej): przewodniczący rady Andrzej Rogowski, burmistrz Polic Władysław Diakun oraz szef klubu radnych KO Damian Walczak. Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ
Image
Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ
Image
Fot. Agnieszka SPIRYDOWICZ