02-01-2023 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA B Klasa po szczecińsku

Okręt popłynie wyżej...

Okręt popłynie wyżej...
Jakub Bohun traktuje grę w piłkę jako dobrą i w dodatku zdrową rozrywkę. Fot. archiwum

Okręt Mirand Szczecin to zespół, który zajmuje III miejsce w rozgrywkach piłkarskiej B Klasy. W klubie nie ukrywają swoich ambicji i jak najszybciej chcieliby awansować ligę wyżej, jednak przed marynarzami są rezerwy Świtu oraz Iskierki, które również mają podobne plany. O minionej rundzie i drużynie porozmawialiśmy z zawodnikiem Okrętu - Jakubem Bohunem.

- Dlaczego akurat Okręt Szczecin i co sądzi pan o tym projekcie?

- Gram, bo lubię rywalizację, dla przyjemności, wypełnienia czasu i zdrowia. Myślę, że większa część zawodników grających w B Klasie robi to właśnie z tych powodów, szczególnie gracze będący już po trzydziestce. Szczecińska grupa B Klasy bywa wymagająca, a to ważne, aby nie zawsze było łatwo. Jeśli chodzi o Okręt, to jest to młody klub, dla którego jest to dopiero trzeci sezon w rozgrywkach ZZPN. Myślę, że ambicje włodarzy są wyższe niż gra na najniższym szczeblu i za kilka lat będzie to drużyna grająca ligę lub dwie wyżej.

- Który zespół w rundzie jesiennej zrobił na panu największe wrażenie i które drużyny powalczą o awans do A Klasy?

- Najlepiej zaprezentował się drugi zespół Świtu Skolwin. To drużyna wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu. Przeciwko nam zagrali piłkarze z doświadczeniem w I i II lidze. Próbowaliśmy się przeciwstawić, ale rywale posiadali więcej

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 02-01-2023