03-01-2023 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Szczeciński Budżet Obywatelski rozstrzygnięty

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta…

Gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta…
Taka trybuna nie powstanie przy ul. Stołczyńskiej w ramach SBO… Wizualizacja: Świt

13 grudnia zakończyło się głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim. Wśród wielu projektów swoje pomysły zgłosiły kluby piłkarskie: Czarni Szczecin, Świt Skolwin oraz Hutnik Szczecin, ale żadnemu z nich nie udało się zwyciężyć.

Jeżeli chodzi o projekt ogólnomiejski, to wygrał pomysł „Wspólny dom Hospicjum", popierany przez szczecińską Pogoń, który zdobył 8187 ważnych głosów.

- Przede wszystkim chciałbym pogratulować zwycięstwa autorom tej inicjatywy, a jeśli mamy przegrywać, to tylko z takim projektem! - powiedział Jakub Cicio, prezes zarządu Czarnych Szczecin. - Mimo to chcę mocno podziękować wszystkim rodzicom, trenerom, zawodnikom i zawodniczkom za tak aktywny udział w zbieraniu głosów. Muszę też wyrazić ogromną wdzięczność dla wielu szczecińskich klubów, które wsparły naszą inicjatywę oraz prezesowi ZZPN Maciejowi Mateńce! Nasz wynik musimy uszanować, bo zajęcie drugiego miejsca w całym mieście to nadal sukces, choć bez efektu w postaci budowy boiska czy szatni.

Na drugim miejscu znalazł się właśnie projekt Czarnych Szczecin „Hoża - Sport przez cały rok", który uzyskał 6624 ważne głosy. Do głosowania nad tą inicjatywą namawiał wspomniany prezes ZZPN Maciej Mateńko, ale również trener

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 03-01-2023