09-01-2023 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Świt ma grać ofensywnie i pragmatycznie w obronie

Na Skolwinie można zrobić coś dobrego…

Na Skolwinie można zrobić coś dobrego…
Piotr Klepczarek zamierza prowadzić treningi w nieco wcześniejszych godzinach niż to bywało w przeszłości, choć oczywiście nie o świcie… Fot. archiwum

Rozmowa z Piotrem Klepczarkiem, nowym trenerem Świtu Skolwin

Po rundzie jesiennej Świt Skolwin zajmuje 5. miejsce w tabeli III ligi Grupy 2 ze stratą siedmiu punktów do lidera - Pogoni II Szczecin. W klubie ze Skolwina rozstano się z dotychczasowym szkoleniowcem zespołu - Mariuszem Kurasem, zatrudniając w jego miejsce Piotra Klepczarka. Wiosną zespół z północnego Szczecina chce jeszcze powalczyć o awans do II ligi, stąd zmiana na stanowisku trenera. Piotr Klepczarek posiada licencję UEFA A. Wcześniej był piłkarzem, który grał na pozycji obrońcy. W ekstraklasie rozegrał 25 spotkań (w Stomilu Olsztyn, którego jest wychowankiem oraz w ŁKS-ie Łódź). Ponadto występował w: MKS-ie Mława, Kujawiaku Włocławek, Zawiszy Bydgoszcz, Polonii Warszawa, Zniczu Pruszków i Dolcanie Ząbki oraz w Finlandii w Vaasanie Palloseura. Słynął z ostrej gry i otrzymywał wiele kartek, w tym także czerwonych. Ostatnia jego praca trenerska to asystentura w drugim zespole Rakowa Częstochowa.

- Dlaczego zdecydował się pan podjąć pracę w szczecińskim Świcie?

- Klub ze Szczecina jest stabilny, z potencjałem na rozwój i wysokim miejscem w tabeli. Świt powinien walczyć o czołowe lokaty, a moim zadaniem na wiosnę jest zająć jak najwyższe miejsce.

- W sumie niewiele ma pan do

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 09-01-2023