16-01-2023 eKurier | Szczecin/Region
Rekordowe Świnoujście

Przybywa rowerzystów

Przybywa rowerzystów
Turystyka rowerowa staje się coraz bardziej popularna… Fot. Dariusz GORAJSKI

Rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu w naszym regionie. Liczniki zainstalowane m.in. na Velo Baltica pokazują rosnącą popularność tras rowerowych Pomorza Zachodniego. Rekordowy wzrost liczby rowerzystów w minionym roku odnotowano w miesiącach przedwakacyjnych - w maju 2022 r. w Świnoujściu zarejestrowano 86 tysięcy przejeżdżających, we wrześniu 94 tysiące!

- Rower stał się jednym z symboli naszego regionu. Oferujemy mnóstwo atrakcji turystycznych, inwestujemy w nowoczesną infrastrukturę i zachęcamy do aktywnego wypoczynku przez cały rok - mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Na zachodniopomorskich trasach rowerowych jest już 13 punktów monitorujących natężenie i kierunki ruchu. Najnowsze liczniki zlokalizowano na trasie wokół Zalewu Szczecińskiego, przy drodze Pilchowo - Tanowo oraz przy granicy polsko-niemieckiej w gminie Nowe Warpno. Tam dopiero zaczyna się rejestrowanie jadących na dwóch kółkach, ale z pozostałych rowerowych „bramek" od kilku lat spływają bardzo ciekawe dane. Na trasie Velo Baltica, czyli międzynarodowym szlaku EuroVelo10, liczniki

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 16-01-2023