16-01-2023 eKurier | Szczecin/Region
Problem globalny, problem lokalny

Tak koronawirus wpłynął na Szczecin

Tak koronawirus wpłynął na Szczecin
Co zrobiła ze szczecinianami pandemia? Na to pytanie starają się odpowiedzieć autorzy tekstów w „Kronice Szczecina”. Fot. Oskar STRUPIŃSKI

Miasto odmienione przez koronawirusa - to główny temat „Kroniki Szczecina 2021". Miała ona premierę w Instytucie Nauk o Polityce Uniwersytetu Szczecińskiego. Wydawnictwo jest dostępne bezpłatnie.

We wstępie redaktorzy tomu Tomasz Czapiewski i Michał Siedziako napisali: „Kiedy zastanawialiśmy się, co powinno być tematem przewodnim Kroniki Szczecina w 2021 roku, wracało do nas kilka pytań. Czy pandemia COVID-19, która zdominowała rok 2020, jest już za nami? Jeśli jeszcze nie, to co nas dzieli od jej końca? Jeśli tak, to co zmieniła w naszej rzeczywistości? I czy to taka sama rzeczywistość, którą znamy z czasów «przedcovidowych»? Czy może już nowa - «popandemiczna»? Czy po roku pandemii, izolacji, lockdownów osiągnęliśmy już normalność i jaka ona jest? Nie mogąc znaleźć jednoznacznych odpowiedzi, postanowiliśmy zapytać naszych autorów. Tym samym rozstrzygnęliśmy kwestię tematu przewodniego niniejszego wydania, którym stało się uogólnione pytanie […]: czy rok 2021 przyniósł nam powrót do normalności?".

Paweł Szumilas i Beata Karakiewicz z Pomorskiego

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 16-01-2023Image
Podczas promocji obecny był m.in. Rafał Miszczuk, dyrektor Biura Rady Miasta. Fot. Oskar STRUPIŃSKI