17-01-2023 eKurier | Szczecin/Region
Wyjątkowy warzywniak na Pomorzanach

Pół wieku w tym samym miejscu

Pół wieku w tym samym miejscu
Kserokopia informacji prasowej z „Kuriera Szczecińskiego” sprzed 50 lat na temat otwarcia zieleniaka do dzisiaj jest umieszczona na honorowym miejscu. Fot. Krzysztof ŻURAWSKI

„Przed kilkoma dniami przy zbiegu ulic Orawskiej i Powstańców Wielkopolskich postawiono tzw. zieleniak. Bardzo sobie to chwalą mieszkańcy, a zwłaszcza mieszkańcy okolicznych domów, gdyż nie muszą już zaopatrywać się w warzywa w sklepach śródmiejskich". Tak brzmi notatka prasowa napisana 50 lat temu, a zamieszczona wtedy w „Kurierze Szczecińskim". Sklep istnieje nadal, a kserokopia tamtej informacji z naszej gazety wisi w widocznym miejscu.

Dla branży handlowej nastały dziś niełatwe czasy. Wiele biznesów się zamyka, coraz mniej pozostało w mieście tych z długą historią. Przykładem takiego miejsca, które wciąż sobie radzi i ma swoich stałych klientów, jest ten warzywniak na szczecińskich Pomorzanach.

Kiedy powstawał, nie było w tej

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 17-01-2023



Image
Sklepik pół wieku temu założył pan Ludwik, który przyjechał do Szczecina z Leska na Podkarpaciu. Dziś ten rodzinny biznes kontynuuje jego wnuk Michał. Fot. Krzysztof ŻURAWSKI