17-01-2023 eKurier | Sport
SIATKÓWKA Jovana Brakočević-Canzian optymistką

Chemik trzeci na półmetku sezonu zasadniczego

Chemik trzeci na półmetku sezonu zasadniczego
Jovana Brakočević-Canzian najsłabszy mecz rozegrała z ŁKS. Fot. Ryszard PAKIESER

Siatkarki Chemika zakończyły pierwszą rundę sezonu zasadniczego dwoma porażkami i do kolejnej fazy Tauron Ligi przystąpią z trzeciej pozycji ze stratą 9 punktów do prowadzącego ŁKS Łódź.

Chemik przegrał w tym sezonie trzy z jedenastu spotkań ligowych. Najpierw pod koniec listopada niespodziewanie uległ w wyjazdowym meczu jednemu z outsiderów rozgrywek Uni Opole, a w ostatnich dniach doznał dwóch porażek z konkurentami do mistrzostwa Polski - ŁKS i Developresem. W obu tych meczach Chemik zaprezentował słabą skuteczność ataku (31 i 37 procent) i miał mniej punktowych bloków od rywalek. Szczególnie dotkliwa była sobotnia porażka w Rzeszowie. Chemik w dwóch setach zdobył zaledwie 10 i 12 punktów.

- Taki jest sport i siatkówka. Nie mamy nic na swoje usprawiedliwienie i nie szukamy wymówek. Nie ma co ukrywać, że nie zagrałyśmy na swoim poziomie. Jest bardzo wiele rzeczy, nad którymi musimy pracować. Nasza drużyna próbowała coś zdziałać, niezależnie od wyniku, który jest dla nas bardzo niekorzystny. Tym razem się nie udało, ale sezon jest wciąż bardzo długi. Do tej pory nic wielkiego i poważnego się nie wydarzyło. Jesteśmy pełne wiary, że

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 17-01-2023