18-01-2023 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Przygotowania do rundy wiosennej

IV-ligowcy już trenują

IV-ligowcy już trenują
Wiosną Chemik zagra już bez Japończyków. Fot. KP Chemik Police/Facebook

Za nami ponad dwa tygodnie stycznia, więc rozpoczął się okres przygotowawczy w wielu piłkarskich zespołach. Sprawdziliśmy więc co słychać w IV-ligowych zachodniopomorskich, drużynach.

10 stycznia piłkarze Floty Świnoujście rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. W pierwszych zajęciach udział wzięło 16 zawodników, w tym Grzegorz Tarasewicz grający ostatnio w Błękitnych Stargard.

- Był to trening wprowadzający, na który złożyły się: rozgrzewka, ćwiczenia ogólnorozwojowe plus różne formy prowadzenia piłki, ćwiczenia na płotkach mające na celu poprawę techniki biegu oraz wzmocnienie mięśni i stawów, ćwiczenie z piłkami, doskonalenie podań wewnętrzną częścią stopy, gra na utrzymanie się przy piłce na trzy, dwa i jeden kontakt oraz gra dowolna na zmniejszonym boisku - napisali w mediach klubowych przedstawiciele wyspiarskiego klubu.

Polski Cukier Kluczevia Stargard do treningów wrócił 9 stycznia, a pierwszy sparing rozegra 21 stycznia z Bałtykiem Koszalin.

Od 4 stycznia trenuje już Bałtyk Koszalin. W drużynie szykuje się kilka kosmetycznych zmian. Po wygranym meczu z Flotą Świnoujście w klubie obudziły się nadzieje na odrobienie strat i włączenie się do walki o awans do III ligi.

- Chcemy w każdym meczu dominować

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 18-01-2023