18-01-2023 eKurier | Szczecin/Region
Na asystenta osoby niepełnosprawnej i opiekę wytchnieniową

Prawie 18 milionów dla gmin oraz powiatów

Prawie 18 milionów dla gmin oraz powiatów
O środkach dla samorządów na realizację programów wspierających osoby z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów mówili na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i posłowie PiS Leszek Dobrzyński i Artur Szałabawka. Fot. Ryszard PAKIESER

Do zachodniopomorskich gmin i powiatów trafi blisko 17,8 miliona złotych z Funduszu Solidarnościowego na realizację programów „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" oraz „Opieka wytchnieniowa". Nie wszystkie samorządy jednak o te środki wnioskowały. Choć i tak znacznie więcej niż w 2019 roku, kiedy te rządowe programy wystartowały.

- Są kolejne rządowe środki dla naszego województwa, tym razem chodzi o opiekę społeczną, o osoby niepełnosprawne i pomoc tym osobom - ogłosił we wtorek na konferencji prasowej wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki. - Łącznie jest to kwota blisko 18 milionów złotych (dokładnie 17 milionów 759 tysięcy), która trafia do naszego regionu.

To na dwa programy: „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" i „Opieka wytchnieniowa". Na usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej do samorządów z naszego regionu trafi ponad 13 milionów złotych, a na opiekę wytchnieniową - blisko 5 milionów.

- Jeżeli chodzi o ten

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 18-01-2023