27-02-2023 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA 6. runda Pucharu Polski ZZPN

Awans Świtu, Pogoni II i Błękitnych

Awans Świtu, Pogoni II i Błękitnych
Piłkarze Chemika (w żółtych strojach) i Świtu walczyli nie tylko ze sobą, ale także z zimnem i padającym śniegiem… Fot. Stanisław ZYBLEWSKI

W sobotę odbyły się mecze 6. rundy piłkarskiego Pucharu Polski ZZPN, w których wystąpili m.in. zachodniopomorscy III-ligowcy, a z awansu mogli się cieszyć szczecińscy zawodnicy, Świtu Skolwin oraz rezerw Pogoni, a także podopieczni Piotra Rasta z Błękitnych Stargard.

Chemik Police - Świt Skolwin 1:3 (1:1); 1:0 Bartłomiej Białek (12), 1:1 Szymon Kapelusz (25), 1:2 Dymytr Sydorenko (65), 1:3 Patryk Paczuk (89).

Chemicy, grający na co dzień w IV lidze, zasłużyli na uznanie za dobrą grę i walkę do końca z wyżej notowanym III-ligowym przeciwnikiem, a już w 12. minucie Bartłomiej Białek zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy. Minutę później Świt miał szansę wyrównać, ale Adrian Piekutowski świetnie obronił dwa strzały szczecinian. W 25. minucie po szybkiej akcji Świtu Szymon Kapelusz wyrównał na 1:1. W 35. minucie Chemik mógł ponownie wyjść na prowadzenie, jednak sędzia nie uznał bramki Dominika Dąbrowskiego, odgwizdując faul. W 44.

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 27-02-2023