26-05-2023 eKurier | Kurier Plus
Dla swoich dzieci matki są superbohaterkami

Siłę czerpię od moich synów

Siłę czerpię od moich synów
Ewa Wójcik z synami – Jakubem i 3-letnim Krzysiem Fot. archiwum prywatne

Z Ewą WÓJCIK, mieszkanką Nowogardu, pomysłodawczynią Zawodów Sportowych Dzieci i Osób Niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich w Nowogardzie, a także matką dwóch synów, rozmawia Jarosław BZOWY

- Pani Ewo, „Tylko Ty mamo" to piosenka dla wszystkich mam w interpretacji śp. Kazimierza Kowalskiego jest symbolem miłości dziecka do matki. Czy pani też tak sądzi?

- To piękna piosenka! Wyrażone są w niej niemal wszystkie uczucia dziecka do mamy. Jesteśmy dla naszych dzieci superbohaterkami, które borykają się z problemami dnia powszedniego, a zarazem będąc niebiańską gwiazdą, promieniem złotym. 26 maja jest to szczególny dzień dla każdej mamy i życzę, aby był wyjątkowy i niezapomniany.

- Pani starszy syn jest niepełnosprawny. Życie z niepełnosprawnością jest trudne. Jak się nim cieszyć? To wymaga zdecydowania. Czego jeszcze?

- Kuba w miarę możliwości jeszcze mi pomaga, choć jeździ trwale na wózku inwalidzkim. Na co dzień uczy się i mieszka w internacie w Policach i chodzi tam do szkoły. Jest wyrozumiały dla

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 26-05-2023