25-05-2023 eKurier | Szczecin/Region
Opuścili swoje mieszkania, spłacają kredyty, muszą wynajmować…

Chcemy sprawiedliwości!

Chcemy sprawiedliwości!
Wczoraj z poszkodowanymi spotkali się politycy Suwerennej Polski. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ

Przed blokiem na os. Pyrzyckim, który rok temu popękał, zebrali się wczoraj jego lokatorzy. Na spotkanie zaprosili ich politycy Suwerennej Polski, którzy obiecali pomoc. - Przyjmujemy każdą formę wsparcia, jesteśmy w rozpaczliwej sytuacji i nie wiemy, co dalej robić - mówią stargardzianie z bloku nr 8 przy ul. Armii Krajowej. - Sprawy się przeciągają, a na jaw wychodzą coraz to nowe fakty. Nie oczekujemy, że ktoś nam da mieszkania, chcemy tylko sprawiedliwości!

Nadzór Prokuratury Krajowej

Konferencja została zwołana po ostatniej akcji lokatorów, którzy rok po ewakuacji na budynku wywiesili transparenty. Pisaliśmy o tym we wtorek w artykule „Blok popękał i nadal niszczeje".

- Mamy do czynienia z sytuacją skrajnie patologiczną, w której pilnie potrzebna jest interwencja - uważa Dariusz Matecki, szczeciński radny i prezes Suwerennej Polski w Szczecinie. - Dlatego jeszcze dziś skierujemy z wicewojewodą Wagemannem list do prokuratora generalnego z prośbą o objęcie nadzorem Prokuratury Krajowej wszystkich postępowań, które dotyczą tej sprawy. Jednocześnie załączymy informacje z oświadczenia szczecińskiej firmy, która wykonała projekt naprawy budynku. Będziemy dążyć do tego, by prokuratura zajęła się znacznie szerzej tym problemem. Nie tylko dotyczącym samej katastrofy budowlanej, ale wszystkimi

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-05-2023Image
– My nie chcemy mieszkań od kogoś, my czekamy na sprawiedliwość – mówią stargardzianie. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ