26-05-2023 eKurier | Kurier Plus
Przedszkolaki o swoich mamach

Kochamy je!

Kochamy je!
Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 72 Kraina Juliana Tuwima w Szczecinie pozdrawiają swoje kochane mamy! Fot. Ryszard PAKIESER

Mama Natalia

Mama ma takie włoski jak ja i zielone oczka. Kurtki i plecaki, i buty lubi ubierać. Lubi jeść żelki, a u babci obiadki. Zupkę babci ja lubię, bo mama jest w pracy i nie gotuje. Siedzi tylko w tej pracy, ale wróci. Bawimy się w domku samochodzikami i przytulamy się.

Oliwier

Mama Basia

Mama ma oczy niebieskie, tak mi się wydaje. Włoski ma kolor coca-colowe. Ubierać się lubi raczej w sukienki, kapustę lubi jeść i paluszki rybne. Ja lubię mamy zupę pomidorową i ogórkową. Grać lubimy razem, ale nie mogę sobie przypomnieć w co. Śniadanie to je w pracy i potem tam pracuje. Kocham mamusię, bo się ze mną bawi i gra w piłkę. To już wszystko, bo nic już sobie nie mogę przypomnieć.

Julek

Mama Milenka

Mama ma związane włosy, zielone oczka, ma uszy, ma taką kulę - głowę, ma makijaż i ma buty. Bluzy lubi ubierać, skarpety. Lubi jeść spaghetti, gruszki. Gotuje dobrą zupkę z kluskami. W pracy pisze na komputerze, pomaga tacie budować dom, bo jemu ciężko. Bawimy się plasteliną. Mama chodzi do szkoły i ma koleżanki tam. Kocham mamusię, bo jest moja.

Constancja

Mama Iwonka

Mama lubi się ubierać w strój kąpielowy i do pracy w nim chodzi. Płatki ryżowe lubi jeść. Ja lubię jak gotuje ziemniaczki. Kolorować z nią lubię. Kocham mamusię za buziaki.

Julia

Mama Martyna

Mama ma zielone oczka, ma brązowa kitkę. Lubi ubierać rzeczy Harry Pottera. Lubi jeść burgery, a ja lubię frytki. Mama w pracy robi sobie jedzonko. Lubię z mamą gotować ziemniaki i kotlety. Lalkami lubię się z nią bawić. Kocham mamusię, bo tak to się zrobiło, że ją kocham.

Marcelinka

Mama Asia

Mama jest duża, ma głowę, nóżki, paluszki, ma takie małe oczka i takie długie włosy. Jak byłem mały, dawała mi cyca. Lubi ubierać buty, spodenki i bluzę. Lubi jeść kotleciki, warzywa, ziemniaki i owoce. Ja mamy lubię rosołek i makaron. Bawimy się razem pociągiem i torami. W pracy robi bułeczki i pączusie. Kocham mamusię, bo

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 26-05-2023