25-08-2023 eKurier | Szczecin/Region
Weekend w Szczecinie i regionie

Co się dzieje?

Co się dzieje?
Fot. materiały organizatora

Zajrzyj do średniowiecza

Szczecin-Płonia. Rekonstruktorzy z Polski i Niemiec, koncerty muzyki dawnej, warsztaty rzemiosł, obóz średniowieczny, budowa konstrukcji wieży średniowiecznej i wiele innych atrakcji - to wszystko podczas Templariady 2023. Odbędzie się od 25 do 27 sierpnia, w Szczecinie-Płoni na polanie przy ul. Aksamitnej. Początek w piątek o godz. 13 - to dzień z programem dla dzieci, do godz. 17 będą mogły wziąć udział w warsztatach i pokazach rzemiosła dawnego, np. tradycyjnego i artystycznego kowalstwa, obyczajów panujących w regionie, tworzenia ubioru i rekwizytów tradycyjnymi metodami. Sobota to m.in. turnieje rycerskie czy inscenizacja bitwy, ale też możliwość zwiedzania obozu - od godz. 11 do 20. Na niedzielę zaplanowano warsztaty rzemiosł dawnych - w godz. 11-15.

(sag)

Przeboje lata w Wołczkowie

Wołczkowo. Była muzyka filmowa, przeboje z dawnych lat i muzyka świata, teraz czas na letnie przeboje. Na ostatni tego lata koncert z cyklu „Ogrodowych spotkań z kulturą i sztuką" zapraszają Stowarzyszenie Carpe diem oraz Dariusz Stępień do ogrodu parkowego przy ul. Babiego Lata 5. W niedzielę o godz. 12.

Zagrają i zaśpiewają znakomici muzycy - Rafał Doroszewski, wokalista, gitarzysta, twórca; Radosław Winczewski pianista i perkusista. Obaj artyści, będący podporą kilku zespołów, razem występują jako duet „Dobra zmiana". Usłyszymy w ich wykonaniu wiele znanych utworów, m.in. z repertuaru Stinga, Presleya, Williamsa.

Po koncercie, jak zawsze, okazja do spotkania przy kawie, herbacie i domowych ciastach. Niektórzy goście przywożą własne wypieki,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 25-08-2023Image
Od piątku do niedzieli trwać będzie w Dziwnowie Festyn Komandosa. Fot. Mirosław KWIATKOWSKI/archiwum