28-08-2023 eKurier | Szczecin/Region
Imię po Świętym Franciszku

Kwiaty, pszczoły i ptaki

Kwiaty, pszczoły i ptaki
Franciszek Konkolowski prezentuje swój ogród.Fot. Krzysztof ŻURAWSKI

„Cały Szczecin w kwiatach" - w tym roku to już 49. edycja naszego cyklicznego konkursu, który organizujemy razem z Czytelnikami „Kuriera Szczecińskiego". Przez cały czerwiec i lipiec przyjmowaliśmy Państwa propozycje, które jak co roku zaskoczyły nas wielobarwną różnorodnością. Prezentujemy finalistów w poszczególnych kategoriach.

Ogród mieści się przy ul. Legionów Dąbrowskiego. Aby się do niego dostać, przechodzimy przez klatkę schodową i wychodzimy drugim wejściem wprost na ogród. Wejście do mieszkań od frontu i od zaplecza to specyfika starej zabudowy miasta.

Twórcą tej enklawy zieleni jest p. Franciszek Konkolowski. Jeden z lokatorów budynku. Mieszka tam razem ze swoją żoną Heleną, która wspiera go w jego hobby. Świadczą o tym liczne dyplomy i puchary, jakie państwo Konkolowscy dostali w poprzednich latach: Redakcja „Kuriera Szczecińskiego" przyznaje Państwu Helenie i Franciszkowi Konkolowskim wyróżnienie w 47 edycji konkursu „Cały Szczecin w kwiatach" w kategorii „Ogródki Działkowe".

- Takie nagrody motywują do udziału w

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 28-08-2023Image
Kiedyś były tam tylko gruzy. Fot. Krzysztof ŻURAWSKI
Image
Rodzinne trofea.
Image
Budka dla kosa.
Image
Zielone drzewko ozywa zimą.
Image
Ule dla pszczół murarek. Fot. Krzysztof ŻURAWSKI
Image
Kwiaty cieszą oczy wszystkich.Fot. Franciszek KONKOLOWSKI
Image
Pan Franciszek sam dogląda ogrodu. Dba nie tylko o rośliny, ale również o owady i ptaki.
Image
Pszczoły znajdą tu m.in. takie rośliny jak hortensje, hosty, astry, floksy, róże i rudbekie. Jest też hibiskus i lubczyk. Fot. Franciszek KONKOLOWSKI