31-08-2023 eKurier | Kultura
Nowy sezon w Teatrze Współczesnym

7 premier to 7 spotkań i podróży

7 premier to 7 spotkań i podróży
Fot. materiały prasowe

W kolejną podróż zabierają nas aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie z nowym sezonem teatralnym, w którym nie tylko nie zabraknie premier, ale także ważnych tematów, pokazanych czasem z przymrużeniem oka. W repertuarze znajdzie się między innymi „Czerwony Kapturek" Joela Pommerata w reż. Anny Smolar czy inscenizacja internetowej pasty „Winda" Malcolma XD ukazana w barokowym gatunku dramma per musica.

- Nawiązując do pierwszego sezonu, który nazywaliśmy „Sezon bezpowrotnie utraconej nadziei na społeczną zmianę?", w tym sezonie znowu wracamy do otwartego pytania: „Daleko jeszcze?". Myślę, że to jest takie pytanie, które chyba nam wszystkim w bardzo różnych aspektach krąży w głowie i specjalnie zadajemy je bardzo szeroko i zadajemy w bardzo konkretnym momencie. (…) Podejmujemy w naszym teatrze jakiegoś rodzaju walkę, zabieramy głos w ważnych sprawach, dajemy sobie chwilę przyjemności, chwilę smutku, chwilę refleksji, ale w tej podróży spotkania z widzami musimy wiedzieć, do czego tak naprawdę zmierzamy i jaki jest cel naszej podróży. W tym sezonie wyjątkowo do kilku takich podróży państwa zaprosimy - mówił Jakub Skrzywanek, dyrektor artystyczny Teatru Współczesnego.

W nowym sezonie planowanych jest siedem premier, w tym jedna w koprodukcji, współorganizacja 57. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego KONTRAPUNKT, kolejne rezydencje artystyczne oraz rozwinięcie oferty edukacyjnej. Jednym słowem, widzowie nie będą się nudzić. 7 premier to 7 spotkań i podróży,

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 31-08-2023Image
Dyrektorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie zapowiadają nowy sezon teatralny. Fot. Magdalena KLYTA