01-09-2023 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA W niedzielę portowcy grają z Zagłębiem Lubin, a Dante Stipica w III-ligowych rezerwach

Ekstraklasa ucieka Pogoni...

Ekstraklasa ucieka Pogoni...
Napastników próbował wyręczać obrońca Linus Wahlqvist... Fot. Ryszard PAKIESER

Po serii trzech porażek - i to nie z potentatami, lecz co najwyżej średniakami, Radomiakiem Radom, ŁKS-em Łódź i Śląskiem Wrocław - w niedzielę piłkarze Pogoni o punkty PKO BP Ekstraklasy walczyć będą w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem. Po tym co ostatnio dzieje się w naszym klubie trudno o optymizm... Występująca przez trzy ostatnie sezony w europejskich pucharach Pogoń, obecnie zdziesiątkowana kontuzjami i totalnymi transferami, po trzech kolejnych porażkach zmierza ku strefie spadkowej!

Przypomnijmy, że od dawna kontuzjowani są: Benedikt Zech, Mariusz Malec i Marcel Wędrychowski oraz jeszcze niedawno uważany na najlepszego w Polsce - Dante Stipica. W poniedziałek Pogoń wydała lakoniczny komunikat, że ten ostatni przeniesiony został do drużyny rezerw i od poniedziałku trenował będzie z III-ligowcami prowadzonymi przez Pawła Crettiego. Czy w obecnej tragicznej sytuacja kadrowej nie dojdzie wkrótce do ruchu w odwrotnym kierunku i - wzorem Wojciecha Lisowskiego - z III ligi do PKO BP Ekstraklasy trafi Adam Frączczak?

Kibice pytają prezesa

Z wypowiedzi trenera ekstraklasowego zespołu Jensa Gustafssona po meczach z ŁKS-em i Śląskiem wynika ponadto, że choć występują w ligowych bojach, to jednak na zdrowie skarżą się także Kamil Grosicki i Efthýmis Kouloúris. Kontuzje tylko dopełniły krachu, bo całe zło zaczęło się od wyprzedaży zespołu. W tegorocznych okienkach transferowych, zimowym i trwającym jeszcze letnim, odeszli wręcz hurtowo: Jean Carlos Silva, Luis Mata, Jakub Bartkowski, Kamil Drygas, Bartłomiej Mruk, Pontus Almqvist, Damian Dąbrowski, Michał Kucharczyk, Kóstas Triantafyllópoulos oraz ostatnio - między pucharowymi meczami i rewanżami co zakrawa już na skandal - Sebastian Kowalczyk z Mateuszem Łęgowskim!

Nic więc dziwnego, że

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 01-09-2023Image
Czym naraził się Dante Stipica...? Fot. Ryszard PAKIESER