01-09-2023 eKurier | Szczecin/Region
Pół roku przed terminem

Obwodnica Przecławia i Warzymic otwarta

Obwodnica Przecławia i Warzymic otwarta
Fot. Dariusz GORAJSKI

Ponad pół roku przed zakładanym terminem wykonano obwodnicę Przecławia i Warzymic w ciągu drogi DK13. Inwestor, szczeciński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w czwartek (31 sierpnia) oficjalnie oddał nową drogę do użytku. Pierwsze pojazdy pojechały nią przed godz. 13. Wykonawcą była firma Budimex SA, a wartość kontraktu to ok. 80 mln zł brutto.

To dobra wiadomość dla mieszkańców Przecławia i Warzymic, bo nowa obwodnica wyprowadza ruch tranzytowy z tych miejscowości. Kierowcom łatwiej będzie dojechać ze Szczecina w kierunku autostrady A6. Do tej pory w Przecławiu i Warzymicach codziennie tworzyły się korki, ponieważ jest to zarówno trasa w kierunku autostrady, jak i droga prowadząca do wielu osiedli mieszkaniowych. Znajduje się tam wiele skrzyżowań i przejść dla pieszych, w przeszłości dochodziło w tym rejonie do wypadków śmiertelnych. Obecnie ruch tranzytowy zostanie oddzielony od lokalnego. Komunikację ułatwią też prowadzące do węzła Przecław drogi wybudowane przez Gminę Kołbaskowo.

- Ta obwodnica była w pewnym momencie zagrożona - mówił tuż przed otwarciem drogi poseł PiS Artur Szałabawka. - Bardzo silna wola polityczna, determinacja pracowników GDDKiA, ale też wykonawcy, którzy stanęli na

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 01-09-2023Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Ostatniego dnia sierpnia obwodnica Przecławia i Warzymic została oficjalnie oddana do użytku. Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI