11-09-2023 eKurier | Szczecin/Region
Umowa podpisana

Realizacja przełomowej inwestycji PUM

Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie podpisał umowę na budowę obiektu dla przełomowej inwestycji kliniczno-dydaktyczno-badawczej. Przedsięwzięcie zapewni komfortowe warunki do rozwoju specjalistycznych jednostek uczelni, znacząco wesprze jej zaplecze dydaktyczne oraz stworzy bazę dla zespołu poradni Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM. Wszystko to podniesie jakość warunków kształcenia i prowadzonej działalności naukowej w PUM, a także leczenia pacjentów.

W drodze przetargu publicznego najkorzystniejszą ofertę o wartości blisko 519,8 mln zł brutto złożyło konsorcjum, w skład którego wchodzi Korporacja Budowlana DORACO (lider) i PORR (partner). Realizacja inwestycji ma zająć 33 miesiące.

Wraz z podpisaniem umowy PUM w Szczecinie rozpoczyna realizację kluczowej inwestycji, mającej na celu unowocześnienie i rozbudowę infrastruktury uczelni. Obiekt wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu powstanie przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie, naprzeciw szpitala klinicznego PUM SPSK-1. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj" i oddana do użytku w pierwszej połowie 2026

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 11-09-2023