13-09-2023 eKurier | Kurier Plus
„Pamiętajcie o ogrodach” – jesienna odsłona

Nie tylko kwiaty i smaki

Nie tylko kwiaty i smaki
Fot. archiwum

Miesiące oczekiwania i wreszcie - już w najbliższy weekend - znów nam zakwitną Wały Chrobrego. Tym razem w kolorach jesieni. Za sprawą najbardziej znanej, lubianej i cenionej imprezy wystawienniczej Szczecina pn. „Pamiętajcie o ogrodach".

Wystawiennicze stoiska zawładną w ten weekend (16-17 września) najbardziej charakterystycznym i reprezentacyjnym zakątkiem miasta. Czego na nich wypatrywać?

- Wrzesień to idealna pora na sadzenie tulipanów. Dlatego ich wybór na wrześniowych kiermaszach jest zawsze imponujący. Tym razem warto będzie zwrócić uwagę na tulipany pełne z grupy „Ice Cream", czyli rzeczywiście wyglądające jak lody z bitą śmietaną. Pojawią się w tej serii dwie nowości: pomarańczowy ‚Le Lavandou’ oraz ‚Banana’ przypominająca malinowy sorbet zwieńczony bananowym kremem. Tulipany te doskonale udają się w uprawie pojemnikowej, mogą zatem pięknie zdobić również balkony i tarasy - zwraca uwagę Ewa Maj z FM Szczecin, współorganizatorka wydarzenia. - Poza tym wystawcy zapowiadają duży wybór tulipanów strzępiastych, papuzich, z

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 13-09-2023Image
„Pamiętajcie o ogrodach” już w ten weekend na Wałach Chrobrego Fot. archiwum
Image
Fot. archiwum
Image
Fot. archiwum
Image
Fot. archiwum