14-09-2023 eKurier | Szczecin/Region
Problemy prawobrzeża i Gumieniec

Tramwajowe wykluczenie

Tramwajowe wykluczenie
Fot. Dariusz GORAJSKI

Mieszkańcy prawobrzeża są w szoku. We wtorkowe popołudnie Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie poinformował o kolejnych cięciach na liniach tramwajowych. Największe ograniczenia wystąpią na prawobrzeżu. Wszystko przez brak motorniczych. Ale pomysł ZDiTM spowodował również oburzenie na Gumieńcach.

Kłopoty kadrowe miejskich przewoźników zaczęły się kilka lat temu - jeszcze przed wojną w Ukrainie, pandemią czy zmianami podatkowymi wprowadzonymi przez rząd. Obecnie „zawieszone" są linie tramwajowe 3 i 4. Na pozostałych niemal rok temu ograniczono częstotliwość kursowania. Do tego „zawieszono", a w rzeczywistości zlikwidowano autobusową linię pospieszną F łączącą Police ze Szczecinem oraz łączące prawobrzeże i centrum linie A, D, E i G. Od soboty kolejne cięcia wprowadzone będą na liniach tramwajowych.

Korekty mają być

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 14-09-2023Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Tramwaje łączące prawobrzeże z centrum są przeładowane od prawie roku, po październikowych ograniczeniach częstotliwości. Tymczasem zgodnie z najnowszym pomysłem ZDiTM linia 8 ma kursować jedynie w godzinach szczytu w dni powszednie. Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI
Image
Fot. Dariusz GORAJSKI