19-09-2023 eKurier | Szczecin/Region
W Politechnice Koszalińskiej

O cyberbezpieczeństwie i sztucznej inteligencji

O cyberbezpieczeństwie i sztucznej inteligencji
Cyberbezpieczeństwo i sztuczna inteligencja to gorące tematy. Fot. Adam PACZKOWSKI / Politechnika Koszalińska

Politechnika Koszalińska gościła uczestniczki i uczestników dwudniowej konferencji naukowej „Sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, innowacje technologiczne. Wyzwania dla rozwoju kompetencji", organizowanej przez Sektorowe Rady ds. Kompetencji w dziedzinach: informatyka oraz telekomunikacja i cyberbezpieczeństwo Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego (PARP).

Program obydwu dni konferencji był niezwykle bogaty, złożyły się na niego nie tylko wystąpienia, lecz także panele tematyczne, omówienia realizowanych przez samorządy, przedsiębiorstwa, organizacje i inne podmioty projektów z zakresu cyberbezpieczeństwa. W programie były też warsztaty i sesje plenarne. Współorganizując wydarzenie, uczelnia wpisała się do grona instytucji, które promują bezpieczeństwo w sieci.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze

- Nie mamy wątpliwości, że to najważniejsze zadanie, przed jakim stoi nie tylko społeczność akademicka, ale całe społeczeństwo - zauważył dr hab. inż. Tomasz Królikowski, prof. PK, prorektor ds. studenckich, który był koordynatorem konferencji. - Niestety, z powodu efektu nowości, dzisiaj więcej niż o

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 19-09-2023Image
Konferencja była okazją do poszerzenia horyzontów. Fot. Adam PACZKOWSKI / Politechnika Koszalińska 
Image
Na wydarzeniu pojawili się przedstawiciele wielu instytucji. Fot. Adam PACZKOWSKI / Politechnika Koszalińska