19-09-2023 eKurier | Szczecin/Region
Już dwa lata pchli targ w Nowogardzie cieszy mieszkańców

Sprzedać, kupić, wymienić i miło spędzić czas

Sprzedać, kupić, wymienić i miło spędzić czas
– Pchli targ powstał w gminie Nowogard z myślą o kolekcjonerach i mieszkańcach Nowogardu – mówią pomysłodawcy Aneta Wysoszyńska i Arkadiusz Jankowski.

Książki, szklanki, ceramikę, kasety VHS, kasety magnetofonowe, odzież, liczne gadżety z minionych lat - słowem wszystko, co tylko nadaje się do sprzedania, można było znaleźć podczas niedzielnego pchlego targu w Nowogardzie.

Obok gmachu Biblioteki w Nowogardzie odbył się pchli targ. Sprzedawcy rozłożyli towary na stolikach, powiesili odzież, także taką, która pamięta lata 80. i 90. W okazyjnych cenach można było nabyć ubrania, ceramikę, książki. Pojawiły się też m.in. stare zdjęcia i grafiki, kufle. Towary trudno było zresztą zliczyć. Wszystko z duszą i sentymentem z przeszłości, którą można było nabyć za nieduże pieniądze. Co takiego jest w rzeczach z przeszłości?

Jak mówi główny pomysłodawca Arkadiusz Jankowski, jest to już druga edycja pchlego targu i niezmiennie wzbudza zainteresowanie mieszkańców Nowogardu i okolic. Współorganizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Nowogardzie.

- Na kiermaszu można sprzedać i kupić dosłownie

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 19-09-2023Image
- Bardzo lubię takie miejsca, zawsze znajdę coś ciekawego i sama coś tu sprzedam, choćby świeczki – mówi Agata Saczyńska.
Image
Inicjatywa świetna, bo pozwala się oderwać od pracy zawodowej, spotkać z kolekcjonerami i wymienić doświadczenia – mówi Monika Szweda.
Image
Już za parę złotych można było nabyć prawdziwe perełki.
Image
To okazja także do miłych pogawędek w dobrym towarzystwie.
Image
Zdrowa żywność zawsze znajdzie amatorów.
Image
Na pchlim targu w Nowogardzie kupić i sprzedać można prawie wszystko.
Image
To co dla jednych już niepotrzebne innym może jeszcze długo posłużyć.