12-02-2024 eKurier | Szczecin/Region
ZDiTM sobie, Tramwaje Szczecińskie sobie?

Nie ma niskopodłogowego, są... raporty

Pan Alfred, mieszkaniec Szczecina, z powodu nagłej choroby ma trudności z samodzielnym poruszaniem. Chodzi z pomocą podpory rehabilitacyjnej. Musi samodzielnie dotrzeć np. do lekarza. Tramwaj niskopodłogowy to dla niego, i wielu osób w podobnej sytuacji, szansa na namiastkę samodzielności. Jak się okazuje, nie może na taki pojazd liczyć, choć teoretycznie gwarantuje mu go rozkład jazdy.

- W tym rozkładzie jest, że na linii nr 12, z której muszę korzystać, żeby dotrzeć do lekarza, mniej więcej co godzinę kursuje pojazd niskopodłogowy - opowiada nasz Czytelnik. - To tak sobie planuję podróż, żeby właśnie z takiego przystosowanego tramwaju, skorzystać. Ale w poniedziałek 29 stycznia zamiast niskopodłogowego, przyjechał zwykły, niedostosowany do potrzeb osób z trudnościami w poruszaniu.

Szczecinianin przyznaje, że motorniczy był pomocny. Ale nie była to komfortowa sytuacja dla niego, i zapewne także dla motorniczego.

- Po to są te oznaczenia na rozkładach jazdy, żeby osoba z niepełnosprawnością, starsza czy

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 12-02-2024Image
Zamiany taboru niskopodłogowego na ten mniej przyjazny dla osób z niepełnosprawnością ruchową się zdarzają. Nawet bez zgody ZDiTM, który odpowiada za organizację komunikacji miejskiej.Fot. Dariusz GORAJSKI