29-02-2024 eKurier | Kurier Plus
Nie jest to łatwa i bezstresowa praca...
Każdego dnia mam ochotę uczyć
Rozmowa z Andrzejem Piotrowskim, nauczycielem WOS-u w I Prywatnym Liceum Leonarda Piwoniego w Szczecinie
- Dlaczego został pan nauczycielem?
- Kończąc studia historyczne na Uniwersytecie Szczecińskim, nie byłem pewny, czy mój wybór ścieżki nauczycielskiej był dobry. Ale już po roku pracy w tym zawodzie wiedziałem, że to jest to, co chcę robić, że jest to zawód, w którym się realizuję i mogę swoją pasję rozwijać, a co najważniejsze, młodzież pozytywnie mnie odbiera. Nie jest to łatwa i bezstresowa praca, ale jeżeli po 14 latach nadal mam każdego dnia ochotę uczyć, to dzięki moim uczniom, którzy dają mi energię i motywację do tego, by nadal to robić. Udzielać lekcji z WOS-u.
- Każdy rodzic chce posłać swoje dziecko na zajęcia do nowoczesnej szkoły... Czyli jakiej?
- Dla mnie nowoczesna szkoła to interdyscyplinarność. Od czterech lat z satysfakcją
...Pozostało jeszcze 80% treści
Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-02-2024