29-02-2024 eKurier | Sport
PIŁKA NOŻNA Już jutro początek III-ligowej wiosny

Świt po turecku walczy o awans

Świt po turecku walczy o awans
Piłkarze Świtu na zgrupowaniu w Antalyi; w górnym rzędzie od lewej: Przemysław Przysowa (trener przygotowania motorycznego), Bartosz Bartłomiejczyk (II trener), Tomasz Rudnicki (fizjoterapeuta), Gracjan Goździk, Maciej Koziara, Piotr Słowikowski, Przemysław Kędziora, Łukasz Święty, Marcel Kasprzak, Filip Balcewicz, Kacper Wojdak, Ernest Hulisz, Dawid Kisły, Robert Obst, Patryk Paczuk, Rafał Remisz, Szymon Matysiak, Jakub Kuzko, Szymon Kapelusz; w dolnym rzędzie od lewej: Krzysztof Ropski, Adam Ładziak, Damian Ciechanowski, Kacper Nowak, Przemysław Matłoka i Dominik Siwiński. Na zdjęciu brakuje: Piotra Klepczarka (I trener), Jędrzeja Kujawy i Szymona Nowickiego. Fot. Świt

Podczas nadchodzącego weekendu zainaugurowane zostaną rozgrywki rundy wiosennej piłkarskiej III ligi, w której województwo zachodniopomorskie reprezentowane jest przez 5 klubów: Świt Skolwin, Vinetę Wolin, Pogoń II Szczecin, Błękitnych Stargard i Flotę Świnoujście. Jako pierwsi wybiegną na boisko liderzy z północnego Szczecina, którzy mecz w Sopocie z Gedanią Gdańsk rozpoczną już w piątek o godz. 13.30.

Świt miał już kilka nieudanych podejść do II ligi, a teraz z racji na przodownictwo w tabeli szansa na awans wydaje się spora, tym bardziej z uwagi na solidne zimowe transfery i zgrupowanie w Turcji, ale klubowi działacze nieco studzą nastroje, podkreślając, że groźnymi rywalami będą Elana, Zawisza i Unia Swarzędz. Vineta - która świetnie rozpoczęła sezon, lecz potem nieco przygasła - oraz rezerwy Pogoni, zajmują wysokie, bezpieczne lokaty, ale do walki o awans trudno będzie

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-02-2024