29-02-2024 eKurier | Szczecin/Region
Na zlecenie ministerstwa

Badanie liczby osób bezdomnych

Badanie liczby osób bezdomnych
Najczęstszymi powodami bezdomności są bezrobocie, zły stan zdrowia, niepełnosprawność, eksmisja, uzależnienie i zadłużenie.

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ponownie zleciło przeprowadzenie ogólnopolskiego liczenia osób będących w kryzysie bezdomności. Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone w nocy ze środy na czwartek (28/29 lutego).

Tego typu działania są przeprowadzane co dwa lata - ich celem jest zbadanie skali zjawiska, co pozwala skuteczniej przeciwdziałać bezdomności, badać jego przyczyny i zasięg. W Szczecinie gminnym koordynatorem badania jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, którego pracownicy działają wspólnie ze wszystkimi służbami i instytucjami prowadzącymi

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-02-2024



Image
Najczęstszymi powodami bezdomności są bezrobocie, zły stan zdrowia, niepełnosprawność, eksmisja, uzależnienie i zadłużenie.Fot. KMP Szczecin
Image
fot. Ryszard PAKIESER/archiwum
Image
Najczęstszymi powodami bezdomności są bezrobocie, zły stan zdrowia, niepełnosprawność, eksmisja, uzależnienie i zadłużenie. Fot. Anna GNIAZDOWSKA