29-02-2024 eKurier | Szczecin/Region
Na zlecenie ministerstwa
Badanie liczby osób bezdomnych
Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ponownie zleciło przeprowadzenie ogólnopolskiego liczenia osób będących w kryzysie bezdomności. Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone w nocy ze środy na czwartek (28/29 lutego).
Tego typu działania są przeprowadzane co dwa lata - ich celem jest zbadanie skali zjawiska, co pozwala skuteczniej przeciwdziałać bezdomności, badać jego przyczyny i zasięg. W Szczecinie gminnym koordynatorem badania jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, którego pracownicy działają wspólnie ze wszystkimi służbami i instytucjami prowadzącymi
...Pozostało jeszcze 80% treści
Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 29-02-2024