17-05-2024 eKurier | Kurier Plus
Marcin Meller w Stargardzie

Nosiło mnie od dzieciaka

Nosiło mnie od dzieciaka
Spotkanie trwało ponad dwie godziny. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ

Wioletta MORDASIEWICZ

Marcin Meller, dziennikarz, reportażysta, felietonista, podróżnik i pisarz odwiedził Stargard. Był pierwszym gościem cyklu „DooKOŁA", zainaugurowanym przez Książnicę Stargardzką.

Marcin Meller jest znany m.in. z programów TVN. Dołączył też do zespołu dziennikarskiego Kanału Zero, gdzie prowadzi program kulturalny „Trzecie śniadanie". Wiele lat związany z „Polityką, pracował także we „Wprost" i „Newsweeku", kilka lat był naczelnym polskiej edycji czasopisma „Playboy", a także dyrektorem Grupy Wydawniczej Foksal.

Z wykształcenia historyk. Chciał zostać oceanografem. Ale z matematyką nie radził sobie tak dobrze jak inni i uznał, że „nie będzie kopał się z koniem", skoro lepiej mu leżą przedmioty humanistyczne.

Pierwsze szlify w podstawówce

Debiut dziennikarski zaliczył, gdy był w klasie piątej szkoły podstawowej. W tajemnicy przed rodzicami i nauczycielami napisał list do redakcji „Świata Młodych", w którym protestował przeciwko zmuszaniu do zapisywania się do towarzystwa przyjaźni polsko-radzieckiej. O dziwo, list został wydrukowany. I nawet dostał odpowiedź.

- Rodzice zrobili wielkie oczy, a wychowawczyni się wściekła - wspomina po latach Marcin Meller. - Gdy byłem w ósmej klasie, „Świat Młodych" ogłosił konkurs literacki. Zgłosiłem się i dostałem wtedy wyróżnienie. To był kolejny krok w mojej drodze

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 17-05-2024Image
Dziennikarzowi towarzyszył 12-letni syn Gustaw. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ
Image
Spotkanie z dziennikarzem cieszyło się w Stargardzie dużym zainteresowaniem. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ
Image
Marcin Meller był pierwszym gościem cyklu „DooKOŁA”. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ