21-05-2024 eKurier | Szczecin/Region
XII edycja konkursu Sołtys Roku

Nagrody dla najlepszych sołtysów rozdane!

Nagrody dla najlepszych sołtysów rozdane!
Katarzyna Herdzik przeznaczy nagrodę na cele sołeckie. Fot. Urząd Marszałkowski

Marta Hawrylak z Małkocina, Katarzyna Herdzik z Łukęcina oraz Justyna Baranowicz z Różańska z tytułami Sołtys Roku. Każda z nagrodzonych pań otrzymała 6 tys. zł.

Nagrody, najlepszym sołtysom z całego województwa, wręczono 18 maja podczas Festiwalu Tradycji Pomorza Zachodniego w Ogrodach Przelewice - Zachodniopomorskim Centrum Kultury Obszarów Wiejskich i Edukacji Ekologicznej.

- Ta nagroda jest dowodem na to, że ktoś zauważa nasze starania, bardzo wszystkim dziękuję - mówi Katarzyna Herdzik, tytułowana Sołtys Roku z sołectwa Łukęcin w gm. Dziwnów. - To dla mnie duże wyróżnienie. Chcę jednak podkreślić, że jest to zasługa nas wszystkich; rady sołeckiej, koła gospodyń wiejskich, wolontariuszy i tych, którzy dodają nam skrzydeł. Za swój największy sukces uważam to, że udało mi się zaktywizować mieszkańców do działania. Na początku było trudno. Bardzo się cieszę, że udało nam się uchronić od wycinki las sosnowy między Łukęcinem a Pobierowem. Ale wspólnych sukcesów jest dużo więcej!

Katarzyna Herdzik pełni funkcję sołtysa dwie kadencje. Od 6 lat jest ponadto radną gminy Dziwnów. W Łukęcinie, gdzie jest sołtysem, otwarto nową świetlicę, powstała kompleksowa przestrzeń do aktywności mieszkańców. 7 czerwca w Łukęcinie

...

Zawartość dostępna dla czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści

Pełna treść artykułu dostępna po zakupie
eKuriera
z dnia 21-05-2024Image
Justyna Baranowicz w X edycji zdobyła wyróżnienie. W XII sięgnęła po tytuł Sołtys Roku. Fot. Urząd Marszałkowski
Image
Od lewej: Marta Hawrylak, Olgierd Geblewicz, Justyna Baranowicz i Katarzyna Herdzik. Fot. Urząd Marszałkowski
Image
Marta Hawrylak (w różowej marynarce), sołtys Małkocina podkreśla, że mieszkańcy są najważniejsi. - Wspólnie można zdziałać wiele - mówi. Fot. Archiwum prywatne